Cukrzyca typu 2 i oczekiwana długość życia

Cukrzyca typu 2 i oczekiwana długość życia

Cukrzyca może mieć poważne implikacje zdrowotne, które wpływają na długość życia. Wpływ zależy od różnych czynników, takich jak to, jak szybko osoba otrzymuje diagnozę i leczenie oraz jak dobrze i ich zespół opieki zdrowotnej radzą sobie z tym stanem.

Inne wpływowe czynniki obejmują nasilenie i postęp objawów, dowolne Powikłania i sposób, w jaki organizm reaguje na leczenie.

Kiedy dostaną diagnozę cukrzycy typu 2, wiele osób pyta, jak wpłynie to na długość ich życia. Cukrzyca jest złożona, z wieloma zmiennymi i możliwymi komplikacjami, a każda osoba jest inna. Trudno wiedzieć, w jaki sposób stan wpłynie na długość życia jednostki.

Jednak wydaje się prawdopodobne, że z wczesną lek hairstim opinie diagnozą i skutecznym postępowaniem wiele osób może oczekiwać, że żyje tak długo, jak te bez cukrzycy i cukrzycy i Aby mieć dobrą jakość życia.

W tym artykule przyjrzyma się na czynniki wpływające na osobę z oczekiwaną długością życia cukrzycy typu 2 i jak to zmaksymalizować.

Oczekiwana długość życia z typem 2 cukrzyca

Cukrzyca typu 2 jest złożonym stanem z wieloma zmiennymi. W momencie rozpoznania lekarz nie będzie w stanie stwierdzić, w jaki sposób stan wpłynie na długość życia osoby.

Raport z Wielkiej Brytanii z 2010 roku oszacował, że cukrzyca typu 2 zmniejszyła długość życia do 10 lata, podczas gdy cukrzyca typu 1 zmniejszyła ją o co najmniej 20 lat, średnio.

według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), w 2014 r. I w Stanach Zjednoczonych, średnia długość życia w Narodziny mężczyzn wyniosły 76,4 lat. W przypadku kobiet było to 81,2 lat.

Badania CDC wykazały również, że 25 osób na 100 000 zmarło z powodu przyczyn związanych z cukrzycą w 2000 r. Do 2014 r. Ta sama liczba spadła do około 21 osób na 100 000.

CDC oszacowało, że 24,8 osoby na 100 000 zmarło z powodu przyczyn związanych z cukrzycą w 2016 r. Zauważyli, że cukrzyca była siódmą najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Należy zauważyć, że liczby CDC nie rozróżniają rodzajów cukrzycy. Nie wskazują również na wpływ, jaki stan ma na życie danej osoby.

Kanadyjskie badanie z 2012 r. Obliczyło wpływ cukrzycy na długość życia w wieku 55 lat. Odkryli, że choroba spowodowała średnią redukcję 6 lat u kobiet i 5 lat u mężczyzn.

W badaniu opublikowanym w New England Journal of Medicine stwierdzono, że następujące mogą zmniejszyć ryzyko śmierci Połączone z cukrzycą typu 2:

 • Badania przesiewowe
 • Leki
 • Lepsza świadomość

Opublikowano Europejski Journal Heart Journal , w 2008 r. Badanie, które oszacowało wyniki dla osób z cukrzycą typu 2 i skutki metod interwencji, takie jak zmiany stylu życia i leki.

Zakres szacowanych oczekiwań życia jest szeroki, w zależności od wieku osoby , Czynniki stylu życia i zabiegi.

w tym czasie, na przykład:

 • 55-letni mężczyzna z cukrzycą typu 2 może spodziewać się życia przez kolejne 13,2– 21,1 lat, podczas gdy ogólna oczekiwana długość wynosiłaby kolejne 24,7 lat.
 • 75-letni mężczyzna z chorobą może oczekiwać, że będzie żył przez kolejne 4,3–9,6 lat, w porównaniu z ogólną oczekiwaną długością kolejnych 10 lat .

Te liczby i ustalenia odzwierciedlają:

 • Jak różnorodna oczekiwana długość życia dla osób z cukrzycą
 • Jak to oszacowanie może się zmienić, w zależności od interwencji medycznej

Na przykład osoba, która nie radzi sobie z poziomem glukozy, która pali i która nie ćwiczy prawdopodobnie krótszej długości życia niż osoba z zdrowym, aktywnym stylem życia, która nie pali pali i który utrzymuje stabilny poziom glukozy we krwi.

W 2017 r Kontrola glikemiczna. ”

Podczas gdy nowe leki i techniki badań przesiewowych nadal poprawiają diagnostykę i leczenie, trwa również przejście do spersonalizowanych strategii. Wszystko to mogą przyczynić się do lepszego perspektywy dla osób z cukrzycą.

Co zwiększa ryzyko?

Szeroki zakres czynników zdrowia i leczenia wpływa na wpływ cukrzycy.

wszystko, co pogarsza cukrzycę lub zwiększa ryzyko rozwoju, prawdopodobnie skróci długość życia osoby z chorobą.

Wspólne czynniki ryzyka, które mogą zmniejszyć długość życia osób z cukrzycą, obejmują:

 • Bycie nadwagą lub posiadaniem otyłości, szczególnie jeśli obejmuje nadmiar tłuszczu w brzuch
 • Posiadanie diety o niskiej błonnika i wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i soli
 • Palenie
 • Zaangażowanie w niski poziom aktywności fizycznej
 • Niewiele snu
 • Mając wysoki poziom stresu

Następujące problemy zdrowotne mogą mieć ten sam efekt:

 • Choroby sercowo -naczyniowe, w tym choroby serca i historię udaru
 • Choroba wątroby
 • Choroba nerek
 • Wysoki poziom cholesterolu
 • Zakażenia
 • Wysoka krew ciśnienie
 • Warunki wrzodu lub przewodu pokarmowego

Ponadto, im dłuższa osoba ma cukrzycę, tym bardziej prawdopodobne jest zmniejszenie oczekiwanej długości życia.

Podobnie, im młodsza osoba jest, gdy otrzymuje diagnozę, tym wyższe ryzyko, że powikłania powiązane z cukrzycą skrócą ich długość życia.

Jednak wprowadzanie zdrowego stylu życia może znacznie przyczynić się do odwrócenia cukrzycy w swojej Wczesne stadia i zapobieganie jej całkowitym opracowaniu.

Dowiedz się więcej o Prediabetes, który jest najwcześniejszym stadium choroby i często odwracalny.

Wpływ chorób sercowo -naczyniowych

Wysoki poziom cukru we krwi obciąża ciało i może uszkodzić nerwy i małe naczynia krwionośne, zmniejszając krążenie.

Oznacza to, że serce musi ciężko pracować, aby dostarczyć krew do organizmu Tkanki, zwłaszcza te najdalej, na przykład w stopach i dłoniach.

Zwiększone obciążenie pracą uszkadza własne naczynia krwionośne serca. Może to spowodować osłabienie serca i ostatecznie zawodzi.

Brak krwi docierających do innych narządów i tkanek z głębią ich tlenu i odżywiania, co może powodować śmierć. Lekarze nazywają to martwicą.

The American Heart Association (AHA) szacuj, że dorośli z cukrzycą są dwa do czterech razy bardziej narażeni na śmiertelną chorobę serca niż osoby bez cukrzycy.

Wśród osób w wieku 65 lat lub starszych z chorobą AHA zgłasza, że:

 • Około 68 procent umrze z powodu chorób serca
 • Około 16 procent umrze w wyniku A Udar

10 wskazówek dotyczących lepszej długości życia

Zalecenia dotyczące zwiększania długości życia u osób z cukrzycą są podobne do porad dotyczących zarządzania i zapobiegania.

1 1 . Zdrowe odżywianie

Osoba powinna ograniczyć spożywanie pokarmów zawierających proste cukry, takie jak soki i cukierki, ponieważ mogą one powodować skoki cukru we krwi.

Również lepiej jeść złożone, a nie proste, węglowodany. Są one na na przykład w pełnych ziarnach i roślinach roślin kryminalnych.

Ludzie powinni również ograniczyć spożycie alkoholu. Lekarz doradzi spożycie diety i alkoholu.

2. Ćwiczenia

Office of Disease Prevention and Health Promotion zaleca, aby dorośli otrzymywali co najmniej 150–300 minut umiarkowanie intensywnych ćwiczeń aerobowych co tydzień, takich jak szybkie chodzenie lub taniec.

3. Utrata wagi

U osób z nadmierną wagą utrata 5–10 procent może znacznie zmniejszyć wpływ cukrzycy.

4. Monitorowanie i leczenie poziomu cukru we krwi

Śledzenie tych poziomów pozwala osobom zidentyfikować szczyty, a następnie może rozwiązać przyczynę. Również leki takie jak metformina mogą pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi, ale tylko wtedy, gdy dana osoba przyjmuje je jako lekarz.

5. Zgodnie z planem leczenia

Obejmuje to regularne badania przesiewowe i przestrzeganie instrukcji lekarza dotyczące strategii i leków> 6. Zarządzanie ryzykiem sercowo -naczyniowym

Wiele stanów zdrowotnych może zwiększyć skutki cukrzycy, takie jak choroby nerek i serca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu. Choroba sercowo -naczyniowa jest główną przyczyną śmierci wśród osób z cukrzycą.

Dla osób z miażdżycą miażdżycy i chorób sercowo -naczyniowych i cukrzycą typu 2, wytyczne z 2018 r. Zalecają, aby lekarze przepisują leki na te problemy w ramach ogólnego planu leczenia cukrzycy .

7. Zapobieganie infekcjom

Osoby z cukrzycą mają większe ryzyko rozwoju infekcji, takich jak grypa, zapalenie płuc i infekcje dróg moczowych.

Infekcja, która jest względnie niewielka u osoby bez cukrzycy stać się zagrażającym życiu u osoby z chorobą.

Ponadto rany skóry mogą potrwać dłużej, a jeśli stają się owrzodzone, może być konieczna amputacja. Może to zmniejszyć oczekiwaną długość życia osoby, zgodnie z organizacją charytatywną Diabetes UK.

Aby zapobiec tym komplikacjom:

 • Ćwicz dobrą higienę, w tym mycie ręczne
 • Uzyskaj rutynowe szczepienia w celu ochrony przed grypą i innymi chorobami
 • Sprawdź stopy i resztę ciała regularnie pod kątem ran, które mogą wymagać uwagi
 • Wczesne poszukiwanie pomocy medycznej w przypadku infekcji , w tym infekcje klatki piersiowej

8. Zmniejszenie stresu

stresu stymuluje uwalnianie hormonów, które mogą podnieść poziom cukru we krwi i zakłócać regulację insuliny. Joga, medytacja i rozmowa z specjalistą ds. Zdrowia psychicznego lub doradcą mogą pomóc w walce ze stresem.

9. Inne zdrowe wybory stylu życia

Obejmują one wystarczającą ilość snu i powstrzymanie się od palenia.

10. Poznawanie cukrzycy

Metaanaliza 2016, która obejmowała dane od ponad 13 000 osób, stwierdziło, że osoby, które zaangażowały się w samozarządzanie planami cukrzycy. P> Uczenie się o stanie, może wyposażyć ludzi w radzenie sobie z cukrzycą bardziej skutecznie niż jeśli są one wyłącznie zależne od swojego dostawcy opieki zdrowotnej.

W programie edukacji samozarządzania osoba uczy się umiejętności, jakie potrzebują, aby zarządzać ich stan. Może to poprawić jakość życia, zmniejszyć koszty i zmniejszyć ryzyko powikłań, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Każdy, kto jest zainteresowany, powinien zapytać lekarza o programy w ich obszarze.

Outlook

Cukrzyca typu 2 jest poważnym stanem, który może prowadzić do powikłań zagrażających życiu.

Jednak poprzez przyjęcie skutecznych strategii zarządzania istnieje duża szansa, że ​​istnieje duża szansa że wiele osób z cukrzycą typu 2 może spodziewać się żyć tak długo, jak dana osoba bez stanu.

Osoba powinna dowiedzieć się jak najwięcej o stanie, postępować zgodnie z planem leczenia, zachować aktywny styl życia i zdrowy styl życia i zdrowie Dieta, powstrzymaj się od palenia i otrzymuj szybkie leczenie powikłań, takich jak infekcje i choroby sercowo -naczyniowe.

Pomocne może być również połączenie się z innymi, którzy rozumieją, jak wygląda życie z cukrzycą typu 2. T2D Healthline to bezpłatna aplikacja, która zapewnia wsparcie poprzez rozmowy jeden na jednego i dyskusje na żywo. Pobierz aplikację na iPhone’a lub Androida.

 • Typ 2
 • Blood/Hematology
 • Cardiovascular/Cardiology

Medical News Dzisiaj ma ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

Contents