Co je srdeční rehabilitace a co to zahrnuje? Obvykle to zahrnuje cvičení, vzdělávání o tématech, jako je strava a techniky zvládání stresu.

Co je srdeční rehabilitace a co to zahrnuje? Obvykle to zahrnuje cvičení, vzdělávání o tématech, jako je strava a techniky zvládání stresu.

Co je to?> Zlepšit zdraví a kvalitu života osoby

 • Zabraňte dalším problémům
 • Snižte šance na návrat do nemocnice kvůli problémům souvisejícím s srdcem
 • Program rehabilitace má tendenci zahrnovat kombinaci cvičení, vzdělávání a poradenství. Uskutečňuje se na klinice nebo v centru pro rehabilitaci nemocnice.

  Různí poskytovatelé zdravotní péče se obvykle podílejí na srdeční rehabilitaci, včetně zdravotních sester, specialistů na cvičení a odborníků na výživu, zatímco lékaři dohlíží na program. Členové rodiny a přátelé mohou také poskytnout důležitou podporu.

  Kdo by mohl potřebovat srdeční rehabilitaci?

  Doktor může nabídnout srdeční rehabilitaci někomu, kdo měl:

  • Srdeční infarkt
  • Srdeční selhání
  • Chirurgie srdeční chlopně
  • Koronární bypass
  • Perkutánní koronární intervence nebo umístění stentu

  Osoba by se také mohla zúčastnit srdeční rehabilitace, pokud má trvalou srdeční stav, jako je onemocnění koronárních tepen se stabilní bolestí na hrudi.

  Je to nutné?

  Existují jasné Výhody srdeční rehabilitace, ale není to povinné.

  Účast na rehabilitaci je klíčem k prevenci dalších komplikací, což by mohlo být fatální, jak poznamenává American Heart Association (AHA). Rehab také pomáhá lidem vrátit se k jejich obvyklým rutinám po zotavení ze srdečního problému.

  Zatímco program může trvat asi 3 měsíce, výhody mohou trvat mnoho let. V srdeční rehabilitaci lidé dostávají odborné vedení o tom, jak dobře jíst, řídit jejich váhu a zvládnout úroveň stresu. Pokud se osoba rozhodne, že se tento program nezúčastní, je stále důležité dodržovat tento typ pokynu od lékaře..

  Co to zahrnuje?

  Program má tři části:

  • Cvičení školení a poradenství: Fyzická aktivita může fungovat celý kardiovaskulární systém a je důležité udržovat zdravé srdce.
  • Vzdělání pro zdravý život: To zahrnuje řízení rizikových faktorů, například ukončením kouření a jídla dobře.
  • Cílem je snížit stres, který může mít nepříznivé účinky na zdraví srdce.

  Program může trvat přibližně 12 týdnů a zahrnovat až 36 dozorčích sezení. Každá relace se liší v závislosti na potřebách osoby.

  V celém programu, zdravotní sestra nebo jiné zdravotnické profesionály monitorují jakékoli změny příznaků, přijímá odečty elektrokardiogramu a kontroluje srdeční frekvenci a krevní tlak osoby.

  během každé relace

  Během prvního zasedání, lékař a cvičební fyziolog navrhnou rehabilitační program po zohlednění anamnézy osoby a výsledky fyzické zkoušky a testů, jako je test fitness nebo skenování srdce.

  S těmito informacemi sestavili strukturovaný plán cvičení. Někteří lidé začínají světelnými činnostmi a v průběhu času si vytvářejí svou rutinu.

  cvičební relace může zahrnovat použití stacionárního kola, jogging na trati nebo běžeckém pásu nebo pomocí veslovacího stroje. Cílem je budovat úroveň fitness a postupně zlepšovat zdraví srdce. K dispozici je také tým včetně zdravotních sester, fyzioterapeutů a specialistů na cvičení, který poskytuje podporu.

  Většina sezení zahrnuje také vzdělávání přizpůsobené každé osobě. To by mohlo zahrnovat pokyny týkající se stravy, zvládání stresu nebo bezpečného cvičení. Někteří lidé dostávají poradenství. Členové rodiny nebo přátelé se někdy mohou účastnit srdeční rehabilitace.

  Jak začít

  Osoba potřebuje doporučení od lékaře, aby se zúčastnil srdeční rehabilitace. Pokud lékař neposkytl, poznámku AHA, může být nutné požádat o doporučení. Pro některé lidi je možné doma přijímat srdeční rehabilitaci.

  Osoba obvykle nemusí hodně připravovat na rehabilitační relaci. Lékaři obvykle poskytují radu o tom, co lze očekávat před začátkem rehabilitace.

  náklady

  Medicare a většina dalších pojistných plánů obvykle pokrývají až 36 relací srdeční rehabilitace.

  jako vždy, jako vždy, nejprve se u pojišťovny. Existují například výjimky, které se týkají lidí, kteří obdrželi kardiostimulátory.

  Medicare pokrývá srdeční rehabilitaci pro lidi, kteří měli:

  • Srdeční infarkt za posledních 12 měsíců
  • Koronární chirurgie bypassu
  • Stabilní angina
  • Oprava nebo výměna srdeční chlopně
  • Koronární angioplastika
  • Transplantace srdce nebo plic
  • Chronické srdeční selhání se sníženou funkcí srdce

  Existují nějaká rizika?

  Existuje jen málo rizik k účasti na srdeční rehabilitaci. Lékaři a další poskytovatelé zdravotní péče navrhují každý program pro každou osobu a neustále sledují známky komplikací. Pokud k tomu dojde, dohlížející zaměstnanci okamžitě zastaví aktivitu a poskytují léčbu.

  shrnutí

  srdeční rehabilitace je důležitou součástí zotavení ze srdečních https://recenzeproduktu.top/ problémů. Může také snížit šance na další srdeční událost.

  Tým zdravotnických pracovníků přizpůsobuje každý program tak, aby vyhovoval potřebám každého člověka, a poskytuje pečlivé sledování každého kroku cesty. Zlepšení srdečního zdraví efektivním řízením stresu a provádění změn ve stravě. Někteří lidé se také účastní poradenství.

  Přečtěte si tento článek ve španělštině. Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents